Segmentowe bramy garażowe – zalety rozwiązania

Na rynku istnieje duży wybór bram garażowych różniących się pomiędzy sobą wieloma właściwościami, wśród których jedną z najważniejszych jest sposób otwierania. Ze względu na ten parametr bramy dzielimy na uchylne, rolowane, rozwierane i segmentowe. Te ostatnie są zdecydowanie najczęściej wybieranym modelem wśród polskich inwestorów. Co wyróżnia bramy segmentowe i dlaczego są tak popularne? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.
Jak działają bramy segmentowe?
Bramy segmentowe to jeden z rodzajów bram garażowych. W odróżnieniu od modeli uchylnych czy rozwieranych bramy segmentowe otwierają się w pionie. Taki sposób otwierania pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Po uruchomieniu mechanizmu brama chowa się pod sufitem garażu, dzięki czemu nie zabiera dodatkowego miejsca na podjeździe. Pionowy system otwierania przekłada się na większy komfort użytkowania. Jest również dużo bezpieczniejszy dla osób poruszających się w pobliżu bramy.
Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta z firmy AMB z Poznania, która w swojej ofercie posiada bramy segmentowe: Najlepsze modele bram segmentowych zbudowane są z połączonych ze sobą stalowych paneli wypełnionych pianką poliuretanową. Największą zaletą tego materiału jest niski współczynnik przenikania ciepła. Jest to niewątpliwy atut sprawiający, że nagromadzone w garażu ciepło nie ulatnia się na zewnątrz. Prowadzi to do zwiększenia komfortu termicznego podczas przebywania w pomieszczeniu oraz obniżenia rachunków za ogrzewanie w okresie zimowym. Panelowa konstrukcja jest jednocześnie stabilna, szczelna i bardzo wytrzymała, co zapewnia ochronę przed próbami włamania oraz działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Największe zalety bram segmentowych
Poza niewątpliwą oszczędnością miejsca gwarantowaną przez specyficzny sposób otwierania bramy segmentowe wyróżnia szereg innych zalet. To modele niezwykle funkcjonalne i uniwersalne, dzięki czemu pasują do zabudowań różnego typu. Duży wybór, jeśli chodzi o poszczególne wersje, pozwala dopasować bramę do dominującego stylu elewacji budynku. Bramy te montowane są od wewnętrznej strony garażu, przez co kształt i rozmiar nadproża nie jest żadnym ograniczeniem. Bez problemów można montować je nawet w budynkach o nadprożu łukowym. Konstrukcja bram segmentowych nie wpływa w żaden sposób na zmniejszenie szerokości wjazdu do garażu, co stanowi częsty kłopot w przypadku modeli rozwieranych. Prawidłowe użytkowanie i okresowa konserwacja bram segmentowych wydłuża ich żywotność do kilkunastu lat, bez potrzeby przeprowadzania kosztownych remontów.
Bramy garażowe Novoferm – co je wyróżnia?
Wśród dostępnych na rynku modeli segmentowych wartym wyróżnienia produktem są bramy garażowe Novoferm. To połączenie niemieckiej jakości i japońskiej precyzji Sanwa Shutter Corporation. Bramy wyróżnia zwiększona odporność na włamania (klasa WK 2), odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, dobra izolacyjność termiczna i akustyczna, a także znakomita efektywność energetyczna, sztywność i stabilność. Bramy od firmy Novoferm występują w wersjach z napędem ręcznym i elektrycznym (Novomatic 423 i 563 oraz Novoport IV). W przypadku napędów podsufitowych klienci mają do wyboru wersje z szynami z paskiem lub łańcuchem. Każdy model charakteryzuje się cichą i stabilną pracą. Bramy są łatwe w montażu i późniejszej eksploatacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
euroMinerals Polska Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Surowce mineralne woj. wielkopolskie62-110 Damasławek, Wągrowiecka 6
-
Energo Bet Ii Bogiel Rajmund
Budowlane materiały - beton woj. mazowieckie05-091 Ząbki, Piłsudskiego 146
-
Krzysztof Horożaniecki Handel hurtowy Materiały budowlane, Nawozy
Budowlane materiały woj. dolnośląskie58-200 Dzierżoniów, Szkolna 16