Jak ożywić kolor na drewnianej podłodze?
Drewniana podłoga jest inwestycją na długie lata, być może na całe życie. Warto odpowiednio o nią dbać, aby deski nie traciły swoich właściwości, ale również, żeby ich wygląd się nie znudził domownikom i odwiedzającym. Warto znać możliwości renowacji i ożywienia koloru drewnianej podłodze, dzięki którym nabierze ona nowego życia i charakteru. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób ożywić kolor na drewnianej podłodze? Czytaj dalej!
Jak przeprowadzić renowację drewnianej podłogi?
Gdy przychodzi moment związany z renowacją drewnianej podłogi, często wiąże się on z chęcią zmiany wykończenia czy też barwy tych desek. Dobrym pomysłem jest korzystanie ze specjalnych maszyn i środków, które można zakupić w profesjonalnych sklepach jak Profi Parkiet Warszawa, a dzięki którym podłoga nabierze nowego charakteru i stylu.
Renowacja podłogi często rozpoczyna się szlifowaniem, dzięki którym przy pomocy specjalnych maszyn, można pozbyć się poprzedniej warstwy, występujących zabrudzeń, a nawet uszkodzeń. Deski te szlifuje się przy pomocy szlifierki taśmowej i stosuje się papier ścierny dostosowany do stanu podłoża.
Jak zmienić kolor drewnianej podłogi?
Tradycyjnym sposobem na zmianę barwy drewna jest bejcowanie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów warto wybrać bejcę nowoczesną, cechującą się przedłużonym czasem schnięcia. Pozwoli to na wybarwienie podłogi z jednoczesnym uniknięciem nierówności czy smug.
Innym sposobem jest skorzystanie z olejowosków, które mogą zarówno wybielić drewnianą podłogę, jak również ją przyciemnić, w zależności od preferencji. Dodatkowo, dzięki ich zastosowaniu można zniwelować ryzyko powstawania przebarwień czy też nierównomiernych wybarwień.
Skorzystać można także z zalet szczotkowania podłogi drewnianej. Szczotkowanie nadaje podłodze odpowiedniej struktury zgodnej z usłojeniem drewna, co charakterystyczne jest dla starszych podłóg. Zabieg ten sprawia, że drewniana podłoga wygląda stylowo i wpisuje się w charakter wystroju wnętrza.
Podsumowując, jest kilka możliwości na ożywienie lub nawet zmianę koloru drewnianej podłogi. Pozwoli to na dostosowanie jej do aktualnej aranżacji, bez potrzeby całkowitej zmiany podłoża na inne. Warto o tym pomyśleć chcąc wprowadzić zmiany w swoim domu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana